Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Stratené knihy už po druhý raz

01.03.2019
„Princíp projektu je jednoduchý. Obyvatelia miest a bratislavských mestských častí budú hľadať knihy v zákutiach a zaujímavých častiach mesta. Tie budú označené špeciálnou nálepkou „SOS! Stratila som sa!“ Zámerom je spropagovať knihy a knižnice interaktívnou a zábavnou formou,“ ozrejmil bratislavský župan Juraj Droba. 
20. ročník Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční od 4. do 10. marca 2019. Cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice celého Slovenska ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Jeho sprievodným podujatím je druhý ročník projektu Stratené knihy. V priemere 50 kníh poschovávajú pracovníci zúčastnených knižníc v okolí knižnice alebo v iných priestoroch a indíciami zverejnenými v knižniciach, na ich webových a facebookových  stránkach  upozornia na miesto uloženia kníh. Vo vnútri každej označenej „stratenej knihy“ knihy je „navigácia“, čo má nálezca s knihou urobiť, kam ju má vrátiť. Za odmenu ho v knižnici čaká malá odmena a výhody spojené s registráciou čitateľa.
Do projektu Stratené knihy je zapojených 10 verejných knižníc Bratislavského samosprávneho kraja - Malokarpatská knižnica v Pezinku,  Mestská knižnica Bratislava, Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava - Nové Mesto, Miestna knižnica Petržalka, Mestská knižnica Modra, Mestská knižnica R. Morica Stupava, Mestská knižnica Senec, Miestna knižnica Rača.
Pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc budú viaceré knižnice odpúšťať previnilcom pokuty za nevrátené knihy. Jednou z nich je aj župná Malokarpatská knižnica v Pezinku. 
Viac informácií o projekte na: www.facebook.com/strateneknihy