Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Stáž v Kancelárii BSK v Bruseli

13.06.2016

Kancelária BSK v Bruseli, ktorá od septembra 2002 zastupuje záujmy Bratislavského samosprávneho kraja v európskych inštitúciách, opäť otvára svoje brány vysokoškolákom. Od septembra sa tak budú môcť dvaja študenti aktívne zapájať do oficiálnych sprievodných aktivít historicky prvého predsedníctva SR v Rade EÚ. Prihlásiť sa treba do 26. júna.
 
„Naša kancelária v Bruseli je vôbec prvou, ktorá zastupovala slovenský región v Bruseli. Prví stážisti prišli v roku 2012 a za ten čas absolvovalo u nás stáž 21 študentov. Tí pomohli pripraviť množstvo seminárov, konferencií a podujatí, ktoré prezentovali Bratislavský samosprávy kraj. Verím, že od septembra medzi nami privítame nových kreatívnych mladých ľudí, pred ktorými je zodpovedná úloha. Pretože práca pre Bratislavský kraj v Bruseli je nielen klasickou administratívou, ale počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa zapájame do množstva s tým spojených aktivít, akou je napríklad 7.Európsky samit regiónov a miest, na ktorého príprave sa podieľa viacero šikovných stážistov,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Kancelária Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli otvára svoje brány stážistom. Stáž v Bruseli je určená študentom vysokých škôl a jej minimálna dĺžka sú tri mesiace. Stážisti by mali mať aktívnu znalosť anglického jazyka a najmä záujem o oblasť regionálnej politiky z európskej perspektívy. Samozrejmosťou sú výborné komunikačné a organizačné schopnosti a flexibilita.
V prípade záujmu pošlite svoj životopis a motivačný list v slovenskom a anglickom jazyku na e-mailovú adresu: dominika.forgacova@region-bsk.sk do 26.6.2016.