Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Sobota opäť v znamení cyklistiky

07.06.2016

Rekreační cyklisti, ale aj vytrvalci si opäť budú môcť zmerať svoje sily na trati. VI. ročník Župného pohára 2016, teda pretekov horských bicyklov, ktorý sa koná od 30. apríla do 30. júla, má za sebou dva preteky a už túto sobotu odštartuje v poradí tretí pretek série, KAKTUS BIKE Bratislavský MTB maratón. Na športovcov čakajú tri dĺžky tratí - dlhá, stredná a krátka. Štartuje sa v sobotu v parku SNP v Líščom údolí v bratislavskej Karlovej Vsi.
 
„Župný pohár nadväzuje na predchádzajúce úspešné ročníky a jeho cieľom je nielen si dobre zašportovať a zasúťažiť, ale ukázať každý rok novým pretekárom, že bratislavský región má čo ponúknuť aj cyklistom. Na vytrvalostné preteky horských bicyklov na Devínskej Kobyle sa môžu prihlásiť cyklisti ešte aj v deň preteku, “ povedal Pavol Frešo, bratislavský župan.
 
Župný pohár pokračuje tretím pretekom v sobotu 11. júna v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Štart a cieľ sobotňajšieho podujatia Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón je v parku SNP v Líščom údolí. Pretekári si môžu vybrať z troch trás:
 
1. dlhá 70 km trasa so štartom o 10:00 hod.
2. stredná 40 km trasa so štartom o 11:00 hod.
3. krátka 22 km so štartom o 11:30 hod.
 
Vyhodnotenie a odovzdávanie cien najlepším cyklistom sa uskutoční o 16:00 hodine. V cieli bude cyklistov čakať občerstvenie, sprchy a umyť budú môcť aj svoj bicykel. Počas dňa si organizátori pripravili viaceré druhy podujatí ako maratón, cross country, časovka, beh alebo detské cyklo-preteky. 
 
Župný pohár 2016, ktorý pozostáva zo šiestich pretekov, bude ďalej pokračovať podujatiami: Malokarpatský drapák - 19. jún,  KAKTUS BIKE Sväto Jurský blesk - 5. júl a ŠKODA Stupava Trophy – finále Župného pohára 2016 - 30. júl, kedy sa rozhodne aj o celkovom  víťazovi Župného pohára 2016.