Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Slovenské piesky tento rok o odsune sovietskych vojsk

04.08.2016

Bratislavský samosprávny kraj je aj v tomto roku spoluorganizátorom podujatia Slovenské piesky, ktoré už po ôsmy raz prinesie do VVP Záhorie najväčšiu prehliadku vojenskej techniky. Aktuálny ročník sa bude niesť v duchu 25. výročia odsunu sovietskych vojsk z nášho územia.
 
„Vojenský obvod Záhorie je ideálnym miestom na spoznávanie našej histórie a na prezentáciu bojovej techniky, ktorá spolu s odvážnymi vojakmi pomohla oslobodiť Slovensko. Návštevníkov čaká sobota, počas ktorej sa vrátia v čase o desiatky rokov a budú tak môcť na jeden deň spoznať život vo vojenských táboroch, ošetrovniach ale aj kantínach,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Spoluorganizátorom podujatia Slovenské piesky je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj. Nadšenci a zberatelia vojenskej techniky sú na mieste už od minulého týždňa a pripravujú všetko pre to, aby aj ôsmy ročník Slovenských pieskov priniesol v sobotu každému návštevníkovi ten správny zážitok. Sobotný program sa začne už o 9:00 zoraďovaním pásovej techniky a prípravou na vojenskú prehliadku. Oficiálne zahájenie programu bude o pol jedenástej a už na poludnie preletia nad hlavami návštevníkov lietadlá letky Ozbrojených síl SR, ktoré o 13:00 vo vzduchu vystriedajú letecké súboje a ukážky bojov 2. Svetovej vojny. Sobotné popoludnie vo VVP Záhorie bude pokračovať statickými a dynamickými ukážkami OS SR, ukážky bojov Studenej vojny, jazdami techniky v pieskovni, brodením, plavbami a zdolávaním piesočnatého terénu historickými bojovými vozidlami. Súčasťou podujatia je aj burza a od 15:30 bude mať každý návštevník možnosť  vyskúšať si vozenie sa vojenskou technikou.