Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Škriatkovia už odhalili 120 pokladov

28.10.2016

Hra Objavuj poklady Bratislavského regiónu vo svojom štvrtom ročníku dáva možnosť hľadať poklady, ktoré nezbední škriatkovia ukryli po kraji, pomocou mobilného telefónu. Dnes bola v aplikácii zverejnená už štvrtá tridsiatka lokalít, ktoré stačí nájsť so zapnutým GPS.
 
„Zatiaľ sa do hry registrovalo viac ako 400 hráčov, ktorí hľadajú po regióne poklady. V aplikácii sú každý piatok zverejnené lokality, kde sú poklady ukryté. Môžu to byť hrady, kostoly, parky, divadlá, ihriská. V aplikácii sa navyše každý dozvie, prečo je poklad ukrytý práve tu a čo je na tomto mieste výnimočné. Skrátka, nájdu tam dôvod, prečo škriatkovia ukryli poklad práve tam,“ zhrnul princíp hry predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Objavuj poklady bratislavského regiónu je hra, ktorou Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Bratislavský samosprávny kraj už po štvrtý raz predstavujú obyvateľom aj návštevníkom regiónu krásy a atraktivity kraja. Tristo pokladov v kraji ukáže hľadačom to naj, čo región ponúka. Za každý nájdený poklad dostanú hľadači od jedného do päť bodov, v závislosti od náročnosti nájdenia a terénu, a tí najúspešnejší budú vyhlásení 10. decembra na Župných Vianociach v Stupave.  Výhry však dostanú každý týždeň aj piati vyžrebovaní hľadači.

Tridsiatku lokalít odhaľuje aplikácia Bratislava Region každý piatok, no vydať sa ku skrytým pokladom môže každý aj k tým predošlým lokalitám. Dovedna tak môže každý navštíviť až tri stovky zaujímavých miest v regióne. Poklady sú v lese, pri sakrálnych či kultúrnych pamiatkach ale aj na miestach, kde by to nikto nečakal.

„Každému stačí iba aplikácia Bratislava Region, ktorá funguje v IOs aj v Androide. Na mieste pokladu si zapnú GPS, lokalizujú sa a sú v hre o hodnotné ceny. Každý týždeň sú to okamžité výhry, ako vstupy do múzeií, hry či vstupy na rôzne aktivity v regióne. Výhercov veľkých cien, teda tých najúspešnejších hľadačov, vyhlásime 10. Decembra na Župných Vianociach v Stupave,“ uzavrel výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.