Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Školské lavice budú od zajtra zívať prázdnotou, pretože žiakom sa začínajú letné prázdniny. Pred tým ich však čaká oficiálne ukončenia školského roka a odovzdávanie vysvedčení.

30.06.2016
Jednou zo vstupných brán na Slovensko je diaľničný hraničný priechod Jarovce - Kittsee. Od dnes je jeho súčasťou aj informačno-predajné miesto, na ktorom návštevníci okrem diaľničných známok nájdu aj komplexné informácie o Slovensku.
 
„Bratislavská župa má už viacero rokov po sebe veľký nárast návštevníkov, ktorí sa nielenže prejdú po Starom meste, ale ostanú na noc či dve a strávia svoj čas aj za hranicami Bratislavy. Bratislavský región má bohatú turistickú ponuku pre každého. Pre milovníkov histórie, prírody, gastronómie alebo dobrého vína. Vítame, že prichádzajúci majú ďalšiu možnosť spoznať náš kraj a my máme ďalšiu možnosť im ho predstaviť,“ vyjadril sa na otvorení IPM Jarovce predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Na diaľničnom hraničnom priechode Jarovce – Kittsee začalo dnes fungovať informačno-predajné miesto Národnej diaľničnej spoločnosti. Okrem možnosti zakúpenia elektronickej diaľničnej známky či mýtnej palubnej jednotky tu už prichádzajúci na Slovensko nájdu aj kompletné informácie o Slovensku. Informačno-predajné miesto je už tretím na území západného Slovenska. 24 hodín denne nájdu všetky informácie turisti aj v Brodskom a na hraničnom prechode v Čunovo.