Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Šesť župných škôl pozýva do svojich priestorov

22.01.2019

„Považujem za veľkú výhodu si ísť pozrieť školu, kde by chcel žiak študovať, alebo kam by chcel jednoducho ísť. Samozrejme, župa spustila aj webstránku www.strednapremna.sk a vydala brožúru, kde sú na jednom mieste všetky stredné župné škkoly. Ale ten kontakt a osobný zážitok dá asi najviac,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

V stredu 23.1.2019 otvorí svoje brány od 9:00 do 17:00 hodiny Stredná odborná škola technická na Vranovskej 4 v Bratislave. Návštevníkov čaká prezentácia školy, učebných a študijných odborov, konzultácie s výchovným poradcom, majstrami odbornej výchovy, ukážky žiackych prác na obrábacích strojoch, ukážky programovania CNC strojov, ukážky žiackych prác v oblasti zlatníctva. Chýbať nebudú ani informácie týkajúce sa mimoškolskej činnosti, aktivít školy, či súťaží a projektov.

Stredná odborná škola Chemická vo Vlčom hrdle 50 v Bratislava organizuje svoj 3. Deň otvorených dverí vo štvrtok 24. januára 2019 od 09:00 do 14:30 hodiny. Počas dňa si pre návštevníkov škola aj žiaci pripravili zaujímavé chvíle pri pokusoch v chemických laboratóriách a odborných učebniach. Tí sa dozvedia aj niečo viac o štúdiu, prijímacích skúškach a ďalších aktivitách školy. 

Kvalitné štúdium a dobrú perspektívu bude vo štvrtok 24.1.2019 prezentovať Spojená škola na Tokajíckej 24 v Bratislave. Od 9:00 do 16:00 hodiny budú k dispozícii priestory školy, učebne, ale najmä pedagógovia a žiaci, ktorí radi odpovedia na zvedavé otázky. Dozviete sa viac o odevnom designe, stylingu a marketingu, tvorbe nábytku a interiéru, konzervátorstve a reštaurátorstve drevorezieb, designe interiéru, reklamnej tvorbe a ďalších. Pripravené sú tvorivé dielne jednotlivých odborov, módna show, kultúrny program, výstava prác žiakov, videoprojekcia o živote školy. 

V piatok 25.1.2019 otvoria svoje brány dve župné školy. Žiaci 5. ročníka základnej školy, ktorí majú radi tanec a uchádzajú sa o štúdium tanca, môžu zavítať do priestorov Tanečného konzervatória Evy Jaczovej, na Gorazdovej 20 v Bratislave. Od 14:00 do 18:00 hodiny sa tak prenesú do života tejto školy, spoznajú jej priestory, tanečnú sálu, dozvedia sa podrobnosti o štúdiu, úspechoch žiakov  aj školy, zistia viac o medzinárodných projektoch a aktivitách.

V piatok 25.1.2019 organizuje Deň otvorených dverí aj Základná škola a Gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej 13 v Bratislave.  Budúcim školákom a ich rodičom odprezentuje možnosti štúdia, od 9:30 do 12:30 hodiny (podľa záujmu návštevníkov aj dlhšie) budú k dispozícii učitelia, žiaci a stretnúť sa bude možné aj s vedením školy. Pripravená je prehliadka priestorov školy, ukážkové hodiny a interaktívny kvíz pre záujemcov o štúdium “Milujem ťa, Dunajská”.

V sobotu 26.1.2019 sa bude možné oboznámiť s priestormi modernej technickej bratislavskej Strednej priemyselnej školy strojníckej sídliacej v historickej budove na Fajnorovom nábreží 5. Deň otvorených dverí bude od 10:00 do16:00 hodiny. Už v piatok,  25. januára 2019, presne na 115-te výročie prvých polročných skúšok, sa   o 10.00 hod. v aule školy začne seminár s absolventmi školy "Zručnosti a vedomosti absolventa „Fajnorky“ včera, dnes a zajtra". Na túto akciu sú pozvaní absolventi úspešní v študovanom odbore a hlavné slovo budú mať „Fajnoráci“. Potom v sobotu, 26. 1. 2019 nasleduje v histórii školy prvý "Sobotný deň otvorených dverí - Stretnutie generácií pre budúcnosť", ktorý sa uskutoční v deň prvých absolventských skúšok školy v roku 1904 a bude venovaný nielen verejnosti, ale najmä žiakom, učiteľom a absolventom školy.