Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Samosprávny kraj s najlepšou stránkou

16.11.2016

Bratislavský samosprávny kraj sa v súťaži Zlatý Erb o najlepšiu internetovú stránku a elektronické služby Slovenskej republiky v kategórii samosprávnych krajov umiestnil na prvom mieste. Bratislavská župa je teda najlepšia stránka samosprávneho kraja na Slovensku.
 
„V minulom roku sme sa umiestnili na treťom mieste, preto je pre nás tohtoročné prvé miesto veľkým zadosťučinením v našej neustálej snahe o skvalitnenie služieb, ktoré župa elektronicky ponúka. Už budúci utorok budeme mať na župe veľký workhosp pre IT odborníkov, pretože spoločne s iniciatívou Slovensko.digital pripravujeme podklady pre verejné obstarávanie na nové webové sídlo,” vyjadril sa po oceňovaní predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Webová stránka Bratislavského samosprávneho kraja sa v súťaži Zlatý Erb umiestnila v kategórii Najlepšia stránka Samosprávneho kraja na prvom mieste. Odborná porota hodnotila povinne zverejňované informácie, odporúčané informácie, služby, ktoré stránka poskytuje, či už sú to kontakty na poslancov alebo záznamy zo zasadnutí zastupiteľstiev, stránka musí poskytovať aj informácie v oblasti cestovného ruchu. Ďalším kritériom je aj navigácia, prehľadnosť a grafické spracovanie stránky, teda jej užívateľsky priateľské prostredie. Odborná porota však hodnotí aj technickú správnosť a dodržiavanie funkčnosti webovej stránky.

Súťaž ZlatýErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska (unia-miest.eu), eSlovensko o. z. (eslovensko.sk) pod záštitou vysokých štátnych predstaviteľov Slovenskej republiky, v spolupráci so Združením informatikov samospráv Slovenska (ziss.sk), projektom Zodpovedne.sk a Medzinárodným kongresom ITAPA.