Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Rozlúčka s vládnym tupolevom už v sobotu!

24.05.2016

Prelet stíhačiek MIG 29, ale aj pravdepodobne jeden z posledných letov posledný let vládneho špeciálu TU 154 budú môcť návštevníci vidieť počas tretieho ročníka Leteckého dňa Dubová 2016, ktorého partnerom je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj. Zlatým klincom programu bude opäť vystúpenie majstra sveta v leteckej akrobacii Zoltána Vereša z Maďarska. Organizátori očakávajú 10 tisíc návštevníkov.
 
„Bratislavčania, ale aj iní návštevníci, či zo Slovenska alebo zo zahraničia, si zvykli cez víkendy, prípadne niektoré popoludnia aktívne tráviť v našom kraji. Je to pre nás nesmierne atraktívne, keďže dobre vieme, že najväčší letecký deň má Sliač a nie je to pre každého dostupné, aspoň nejakú časť z tohto a stále väčšiu časť doniesť sem do Dubovej, do Bratislavského kraja,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Letecký deň Dubová 2016 sa uskutoční v sobotu 28. mája na športovom letisku Dubová pri Modre. Organizátormi sú Letecký klub Dubová a obec Dubová. Partnerom podujatia je opäť bratislavská župa.
 
Od 9:00 do 16:00 hodiny budú môcť návštevníci vidieť atraktívny program a súčasťou dňa budú aj sprievodné podujatia. Ani tento rok nebudú chýbať spoločné letové ukážky vírnikov a vrtuľníka BELL 206, prelet JAK 52. Lákadlom je určite aj spoločná letová ukážka lietadla Delfín a majstra svete v leteckej akrobacii Zoltána Vereša, ktorý minulý rok zožal obrovský aplaus. Svoje letecké majstrovstvo predvedie aj počas samostatného vystúpenia. Pripravené sú aj letové ukážky vrtuľníkov MI-17 a BELL 429, letové ukážky skupiny Retro sky team, simulácia vzdušných súbojov a ukážka zásahu a výsadok špeciálnych jednotiek MV SR.
 
Okrem letových zážitkov si môžu návštevníci športového letiska Dubová počas soboty užiť vyhliadkové lety, či vystúpenie hudobnej skupiny Funny fellows, bližšie sa zoznámiť s leteckou technikov a pripravený je aj program pre deti a mládež.