Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Rodičia a žiaci pozor! Prezentácia župných škôl v Avione už v piatok

17.01.2017

Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok. Od 9:00 do 17:00 sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
 

„Cieľom tohto už tradičného podujatia je pomôcť rodičom a najmä budúcim študentom sa rozhodnúť, čo ďalej. Aby si vedeli nájsť to pravé, čo ich bude baviť, napĺňať v ich budúcom profesijnom živote a čo budú robiť so záujmom,“ vysvetlil bratislavský župan Pavol Frešo.

Počas Dňa župných škôl v Avione sa na jednom mieste stretnú takmer všetky stredné školy v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. V piatok 20. januára 2017 od 9:00 do 17:00 hodiny si tak môžu žiaci, budúci študenti ako aj rodičia prísť pozrieť prezentácie jednotlivých škôl ako aj ukážku ich zručností na pódiu, ale aj v stánkoch. Na podujatí bude k dispozícii 47 stredných odborných škôl a gymnázií.

Počas tohto dňa sa v priestoroch nákupného centra vystriedajú aj základné školy, ktoré navštívia jednotlivé stánky stredných škôl. Nakoľko sa blíži podávanie prihlášok na stredné školy, bližšie oboznámenie sa so strednými školami umožní žiakom lepšie si vybrať tú správnu školu alebo školu, ktorá ich zaujme čo najviac.

Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl je na pódiu pripravený aj sprievodný program, kde sa budú počas celého dňa striedať informácie o školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia a úspechoch škôl s vystúpeniami žiakov a pedagógov. Pripravené sú napríklad hudobné, tanečné a spevácke vystúpenia, módna show, ukážka viazania kytíc či prezentácia športových činností. Všetci prítomní sa budú môcť tiež zapojiť do súťaže o vecné ceny.