Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Prví dualisti zmaturovali

30.05.2019

„Maturanti, ktorým sme dnes odovzdali maturitné vysvedčenia, majú za sebou 4 roky intenzívneho štúdia a 2 roky praxe priamo u zamestnávateľov. V ruke majú však nielen maturitné vysvedčenie, ale aj pracovnú zmluvu. To je tá najväčšia výhoda duálneho vzdelávania, keď študentov zaúča priamo zamestnávateľ, ktorý „svojich“ študentov po maturite rovno aj zamestná,“ zhrnul výhody duálneho vzdelávania Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča na Sklenárovej 1 v Bratislave sa podieľa na výchove a vzdelávaní nižšieho a stredného manažmentu pre obchodné reťazce a cestovný ruch. Zároveň škola pôsobí ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť obchodu a služieb s ním spojených.

V školskom roku 2018/2019 na škole študuje 225 študentov v odboroch pracovník marketingu, obchodný pracovník, obchodné a informačné služby – medzinárodné obchodné vzťahy, služby a súkromné podnikanie – marketing, skladový operátor, predavač a z toho v systéme duálneho vzdelávania 93 žiakov. Pre školský rok 2019/2020 sa zapísalo zatiaľ 34 žiakov do odboru obchodný pracovník- duál, 3 žiaci predavači – duál.

Škola má uzatvorené zmluvy s deviatimi zamestnávateľmi, medzi ktorými sú dm drogerie markt, TESCO STORES SR, LIDL Slovenská republika, Leder&Schuh SK, DEICHMANN-OBUV SK, BILLA, Kaufland Slovenská republika, NAY a Metro. Od budúceho školského roku 2019/2020 pribudnú ďalší zamestnávatelia Tchibo a Terno.