Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Prví členovia Divadla Korzo ´90 opäť spolu

14.06.2016

Život je taký. To je názov novej divadelnej inscenácie hry významného izraelského dramatika, divadelného režiséra, básnika Hanocha Levina. Dnes ju vo svojich priestoroch uvedie Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
 
V dvadsiatej šiestej divadelnej sezóne pripravilo Divadlo ASTORKA Korzo ´90 novú divadelnú inscenáciu hry dramatika Hanocha Levina Život je taký. Premiéra sa uskutoční dnes 14. júna 2016 a ďalšie reprízy si budú môcť návštevníci pozrieť v priebehu júna.

Divadelná groteska Hanocha Levina sa točí okolo manželov Popochovcov, ktorých stvárni Zita Furková a Ľubomír Gregor a ich suseda, smoliara a samotára Gunkela, ktorého si zahrá Vlado Černý. V centre pozornosti je nočný manželský rozhovor, ktorý je obrazom života dvoch manželov žijúcich spolu už 50 rokov. Jona, starší muž sa zobudí s pocitom, že je všetkému koniec... jeho život nestál za nič, všade okolo kypí život, len on žije nudne, stereotypne. A za všetkým vidí svoju ženu, ktorú chce opustiť.
Réžie sa ujal Vladimír Strnisko a dramaturgie sa zhostila Andrea Domeová. Atmosféru scén z manželského života približujú aj bravúrne verše Tomáša Janovica.
Pri príprave inscenácie divadelnej hry dramatika Hanocha Levina Život je taký, sa po rokoch na divadelných doskách  stretávajú prví členovia Divadla Korzo ´90. Spolu vytvorili nielen vôbec prvú inscenáciu ASTORKY Vyrozumenie od Václava Havla, ale i výnimočné divadelné inscenácie v divadle Nová scéna, osobitne v osemdesiatych rokov 20. storočia na scéne Štúdia NS a ich spolupráca siaha až do legendárneho Divadla na korze.