Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Príďte na dni otvorených dverí

04.02.2019
„Hlavným cieľom je čo najbližšie informovať záujemcov o štúdium o škole a jej ponuke. Existuje viacero možností ako si zistiť podrobnosti o školách, ale osobný kontakt a navštívenie konkrétnej školy, je vždy najlepší,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 
Zajtra 5.2.2019 pozýva do svojich priestorov Stredné priemyselná škola stavebná a geodetická na Drieňovej 35 v Bratislave. Od 8:00 do 15:00 hodiny nebudú chýbať informácie o škole, histórii, absolventoch, štúdiu, prijímacích pohovoroch ako aj o aktivitách, exkurziách. Prezrieť si bude možné priestory školy, triedy.
Záujemcov o štúdium privíta v utorok 5.2. 2019 od 8:00 do 14:00 hodiny Spojená škola, Ivánka pri Dunaji. Prehliadka školy sa bude konať od 8:00 hodiny a to každú celú hodinu. Posledná prehliadka bude o 14.00 hodine. Všetci tí, ktorí majú vzťah k prírode, zvieratám, poľnohospodárstvu, agropodnikaniu si prídu na svoje pri návšteve tejto školy. Spoznajú jej odbory, v ktorých sa zameriava na chov koní a jazdectvo, rybolov, kynológiu, obchod a mnohé ďalšie odbory, v ktorých okrem teoretických poznatkov nadobudnú študenti najmä praktické zručnosti. 
Na Deň otvorených dverí pozýva budúcich záujemcov v stredu 6.2.2019 aj Gymnázium Karola Štúra v Modra. Od 9:30 hodiny je domáca pôda k dispozícii uchádzačom o štvorročné štúdium a od 13:00 hodiny zase uchádzačom o osemročné štúdium. Dozvedia sa všetky potrebné informácie o možnostiach štúdia ako aj o podmienkach prijatia na štúdium. Využiť budú môcť aj osobnú komunikáciu s vedením školy, učiteľmi a žiakmi a popýtať sa môžu na všetko, čo ich v súvislosti so štúdiom na škole zaujíma. 
V stredu 6.2.2019 rovnako otvára svoje brány aj Stredná odborná škola technická na Vranovskej 4 v Bratislave a to v čase od 9:00 do 17:00 hodiny. Počas dňa čaká na návštevníkov prezentácia školy, študijných odborov, konzultácie s výchovným poradcom, majstrami odbornej výchovy, ukážky žiackych prác na obrábacích strojoch, ukážky programovania CNC strojov, ukážky žiackych prác v oblasti zlatníctva.
Deň otvorených dverí organizuje vo štvrtok od 9:00 do 18:00 hodiny 7.2.2019 Stredná odborná škola záhradnícka Gustáva Čejku na Bratislavskej 44 v Malinove, ktorá je najstaršou záhradníckou školou na Slovensku a jedinečnej v Bratislavskom kraji. Záujemcovia o záhradníctvo spojené s viazačstvom, aranžérstvom/sadovníctvom a krajinárskou tvorbou, či o floristiku sa dozvedia všetko potrebné o škole, zameraní ako aj ďalšie užitočné informácie. Súčasťou tohto dňa bude aj 11. ročník medzinárodnej súťaže v aranžovaní kvetín Malinovský Valentín pri príležitosti Sv. Valentína. 
V piatok 8.2. 2019 môžete od 10:00 do 14:00 hodiny zavítať aj na Strednú zdravotnícku školu na Záhradníckej 44 v Bratislave, ktorá sa už tretí rok umiestňuje na prvom mieste v rebríčku stredných odborných škôl v Bratislavskom kraji. Konať sa bude prezentácia všetkých študijných odborov a prehliadka školy. K dispozícii budú informácie o otváraných študijných odboroch, uplatnení študentov, úspechoch školy ako aj o uplatnení sa na pracovnom trhu.  
Svoje brány otvára 8.2.2019 od 8:00 do 16:00 hodiny aj Stredná zdravotnícka škola na Strečnianskej 20 v Bratislave. Súčasťou Dňa otvorených dverí, ktorý sa koná na Deň zdravia, bude aj možnosť darovať krv prostredníctvom mobilnej jednotky NTS Bratislava v čase od 7:45 do 11:00 hodiny. Uchádzači o štúdium spoznajú priestory školy, zoznámia sa s učiteľmi, žiakmi a dozvedia sa všetky potrebné informácie o škole ako aj o študijných odboroch, ktoré ponúka.