Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Preteky na Pezinskej babe už tento víkend

07.07.2017

Aj tento rok sa nadšenci motorizmu a milovníci adrenalínu stretnú na Pezinskej babe, kde bude možné vidieť a zažiť množstvo formulových či kopcových špeciálov na legendárnej trati. Preteky automobilov do vrchu s názvom Proplusco Slovakia Baba 2017 odštartujú už tento víkend a jeho partnerom je Bratislavský samosprávny kraj.
 

„Pezinská baba je legendárnou traťou a aj tento rok sa fanúšikovia a milovníci motorizmu majú na čo tešiť. Okrem množstva adrenalínu, rýchlych strojov si organizátori pripravili aj zábavu pre dospelých a ich ratolesti,“ povedal k podujatiu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Legendárna trať pretekov automobilov do vrchu Proplusco Slovakia Baba 2017 privíta v Bratislavskom regióne 8. a 9. júla 118 pretekárov zo 6 krajín Európskej únie. Počas soboty a nedele budú môcť diváci sledovať dvojicu tréningových jázd a to v doobedňajších hodinách a popoludní zase dvojicu súťažných jázd, ktoré rozhodnú o tom, kto sa stane najrýchlejším jazdcom na Pezinskej Babe.

Štartuje sa na ceste smerom od Pezinka na Pezinskú Babu, hneď za odbočkou do bývalého kameňolomu.

V termíne konania pretekov, teda je v dňoch 8. a 9. júla 2017, bude 7 kilometrový úsek cesty II/503 v úseku Kameňolom – horské sedlo Pezinská Baba úplne uzatvorený a to v čase od 7:00 do 19:00 hodine. Obchádzka je vyznačená prenosným dopravným značením a povedie po trase: Pezinok – Svätý Jur – Bratislava – Stupava – Lozorno a späť  a Pezinok – Trstín – Sološnica a späť.