Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Posudzovanie dotácií BSK v ďalšej fáze

08.03.2017

Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes stretli členovia Dotačnej komisie BSK. Na základe kritérií nezávislých odborných hodnotiacich komisií pokračovali v posudzovaní projektov, ktoré žiadajú podporu zo župnej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
 

„Poslanci župného zastupiteľstva dnes spolu so zástupcami odborných komisií posudzovali jednotlivé projekty. Zaujímali nás najmä jednotlivé kroky a postupy, ktoré odborníci využívali pri posudzovaní. Tieto kroky, ktoré potvrdzujú absolútnu transparentnosť, vychádzajú zo všeobecne záväzného nariadenia, ktorému poslanci vyjadrili podporu minulý rok. Tak ako bola dosiahnutá zhoda pri tomto dokumente, tak sa k nej blížime aj v rámci Dotačnej komisie,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.


Dotačná komisia Bratislavského samosprávneho kraja pod vedením predsedu komisie a župného poslanca Dušana Pekára na svojom dnešnom zasadnutí posudzovala projekty jednotlivých dotačných výziev Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy. Na základe bodového hodnotenia členov odborných komisií, ktoré je súčasťou podmienok jednotlivých výziev, sa poslancom dostali do rúk už prehľadne spracované zoznamy projektov v jednotlivých výzvach.


Bratislavská regionálna dotačná schéma v minulom roku predstavila výzvy na podporu kultúry, turizmu, rozvoja vidieka a mládeže a športu. Poslanci zastupiteľstva BSK na základe odporúčaní nezávislých odborných komisií potvrdených členmi Dotačnej komisie BSK, prerozdelia v tomto roku takmer dva milióny eur.