Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Počas horúčav ponúkne župa útočisko pre starších

03.08.2017

Bratislavský samosprávny kraj dočasne sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16. Dôvodom sú vydané výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu pre najbližšie dni. Seniori tak môžu celý víkend stráviť v príjemnom vychladenom prostredí. Župa k tomuto kroku pristúpila už v minulom roku.
 
„Ostatné horúce dni nepridali seniorom na zdravotnej pohode. Preto opätovne, aj tento rok, ponúka Bratislavská župa možnosť prísť k nám na úrad do chladnejšej miestnosti, kde si môžu prečítať noviny, riešiť krížovky či pri pohári vody diskutovať. Nie každý senior má možnosť stráviť horúce dni inde ako v prehriatych panelových bytoch. Veríme, že tak ako v minulom roku, tak aj tento rok sa u nás zídu seniori. Klimatizovaná rokovacia sála im bude k dispozícii celý víkend,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Bratislavský samosprávny kraj poskytne svoju rokovaciu sálu seniorom, ktorí v klimatizovanej miestnosti môžu prečkať tie najväčšie horúčavy predpovedané na najbližšie dni. Vysoké teploty, pred ktorými varuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahou, predstavujú zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a to najmä pre starších ľudí. Väčšina z nich však trávi tieto horúčavy v prehriatych panelových bytoch a zabúdajú na pitný režim. 
 
Bratislavský samosprávny kraj už od zajtra ponúka seniorom možnosť stráviť aj víkendové dni v klimatizovanej miestnosti so spoločenskými hrami a pravidelným prísunom vody.
Veľká zasadačka na prízemí Úradu BSK bude otvorená v piatok, v sobotu aj v nedeľu od 8.00 do 18.00.