Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Po samite hostíme MS v hádzanej

19.07.2016

Slávnostným otváracím ceremoniálom sa dnes začínajú Majstrovstvá sveta v hádzanej žien 2016 do 18 rokov, ktorého spoluorganizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Po oficiálnom otvorení odštartuje prvý zápas Slovensko-Argentína
 
„Samit mal a stále má veľmi dobrú odozvu, preto veríme, že aj tieto majstrovstvá sveta pomôžu spopularizovať a najmä spropagovať nielen tento druh športu, ale i Slovensko a bratislavský región,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj spolu so Slovenským zväzom hádzanej sú organizátorom veľkého medzinárodného podujatia – Majstrovstiev sveta v hádzanej žien 2016 do 18 rokov, ktoré bude trvať od 19. do 31. júla 2016. Ide už o štvrté podujatie v réžii Slovenského zväzu hádzanej a každé jedno z predchádzajúcich bolo vždy ocenené s mimoriadnym uznaním medzinárodných hádzanárskych štruktúr EHF, resp. IHF.
Počas šampionátu navštívi Bratislavu 24 svetových hádzanárskych tímov, teda takmer 600 účastníkov. Zápasy sa budú odohrávať na Štadióne Ondreja Nepelu a v NTC Aegon Aréne. Tímy MS v hádzanej žien 2016 do 18 rokov sú rozdelené do štyroch kategórií a v každej z nich sa odohrajú 3 zápasy. O víťazovi rozhodnú finálové zápasy 31. júla 2016.