Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Písomné maturity absolvuje 3 000 žiakov

14.03.2017

 

Žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja čaká tento týždeň maturitná skúška. Svoje vedomosti si tak preverí takmer tritisíc žiakov.
„Maturitná skúška preverí každého jedného žiaka, jeho vedomosti, ale aj psychiku. Ja sám som si pred pár rokmi zopakoval maturitu a nebolo to také jednoduché ako by sa zdalo. Preto želám maturantom veľa síl, pozitívnej energie a nech to zvládnu čo najlepšie,“ vyjadril podporu maturantom Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja. 

Externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky absolvuje tento týždeň 2990 žiakov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Na gymnáziách maturuje 736 žiakov a na stredných odborných školách 2 254 žiakov. 
14. - 17. marca 2017 sa uskutoční externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky. V utorok 14. marca budú písomné maturitné skúšky zo slovenského jazyka a literatúry, v stredu 15. marca z cudzích jazykov, vo štvrtok 16. marca z matematiky a v piatok 17. marca z maďarského jazyka a literatúry. 
Ústne maturity, teda interná časť maturitnej skúšky, čaká maturantov od 22. mája do 9. júna 2017. 
Bratislavský samosprávny kraj je zriaďovateľom 56 stredných škôl, z toho 14 gymnázií a 35 stredných odborných škôl, 3 spojených škôl, 2 konzervatórií, 2 jazykových škôl