Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Oslava folklóru v Gajaroch

18.09.2018

„Folklór a folklórne prvky sú pre celé Slovensko typickým znakom a práve aj počas týchto dní sa môžu návštevníci presvedčiť ako vie byť rozmanitý, pestrý a jedinečný len v rámci nášho regiónu. Aj to bol jeden z dôvodov, pre ktoré sme sa rozhodli predstaviť aj folklór bratislavského regiónu,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Počas dvoch festivalových dní si organizátori, obec Gajary a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Bratislavský samosprávny kraj pripravili zábavný sprievodný program, v ktorom sa predstaví vyše tucet profesionálnych folklórnych súborov ako FS Slnečnica, FS Zohran a FS Gajary, spevácky zbor Lozorno, skupina Lanšper, Bečkovi chlapci a iné. Súčasťou programu je aj veľa ďalších kultúrnych atrakcií. Festival v sobotu otvorí dedinský sprievod so všetkými folklórnymi súbormi a napríklad večer sa budte môcť zúčastniť tanečného workshopu od Muzičky. Nedeľu spestrí Tichá krása – ukážka záhoráckych krojov v kostole a poobede budete zase svedkami svadobného obradu. Najmenších divákov určite poteší Bratislavské bábkové divadlo so svojím predstavením Objavenie Ameriky, ktoré ich prenesie do sveta rozprávok. Obidva dni sú však pre deti otvorené aj tvorivé dielne od ÚĽUV-u, kde sa budú môcť priučiť tradičným remeslám a zabaviť sa pri spoločenských hrách. 
Okrem hudby, spevu si návštevníci môžu pochutnať na regionálnych gurmánskych špecialitách od tradičných pochúťok po kvalitný moderný street food vo Farm Fest zóne.
Viac informácií o podujatí ako aj o programe nájdete na www.gob.sk