Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Obľúbená súťaž už len do zajtra

30.03.2017

Mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl majú ešte do piatku možnosť poslať krátky text o prečítanej knihe a zapojiť sa tak do obľúbenej celoslovenskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“. Jej výsledky budú známe 20. apríla.
 

„Do tejto chvíle máme zaregistrovaných viac ako päť a pol tisíca príspevkov, teda textov a obrázkov o prečítaných knihách,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. 
6. ročník súťaže „Vráťme knihy do škôl“ spoločne organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a Raabe. 
Do 31. marca 2017 tak môžu mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl posielať krátky text o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili. Stačí v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok, alebo oboje.
Aktuálne do súťaže prišlo 5526 príspevkov, ale každým dňom tento počet rapídne narastá. Od včera rána ich pribudlo 1000. 
Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 20. apríla 2017 a bude spojené s besedou za účasti prekladateľky, ktorá prekladala Harryho Pottera - Oľga Kralovičová.

Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách, pre ktorých je pripravených viac ako 60 cien. Mladí čitatelia budú súťažiť o elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Najaktívnejšia škola získa odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie. 
Do súťaže sa možno ešte stále zapojiť na webovej stránke www.vratmeknihydoskol.sk, kde sú uvedené aj podrobné informácie a pravidlá.