Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Obľúbená knižná súťaž spozná svojich víťazov. Tento rok prišlo vyše 8000 príspevkov

18.04.2017

Vo štvrtok 20. apríla 2017 budú známe výsledky čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj. Počas slávnostného odovzdávania cien spoznáme nielen víťazov tejto obľúbenej celoslovenskej súťaže, ale aj najobľúbenejšie knihy a najaktívnejšiu školu. Ocenený bude aj Knižný anjel.
 

„Do súťaže sa zapojilo množstvo mladých čitateľov, kedy prišlo viac ako osem tisíc príspevkov. To dokazuje, že knihy stále majú svoje dôležité miesto v živote mladých ľudí a nedajú sa ničím nahradiť,” vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. 
Šiesty ročník súťaže „Vráťme knihy do škôl“ odštartoval 1. februára 2017. Spoločne ho organizovali Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a Raabe. Počas dvoch mesiacov mohli čitatelia z materských, základných a stredných škôl posielať krátky text o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili. V texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari mali nakresliť obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl mohli poslať buď text, obrázok alebo oboje.
Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 20. apríla 2017 o 10:00 hodine na bratislavskom Gymnáziu Ladislava Novomestského na Tomášikovej 2. Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách, pre ktorých je pripravených viac ako 60 cien ako elektronické čítačky, balíčky kníh, či výlet do Bruselu. Spoznáme aj najaktívnejšiu školu, ktorá získa odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.
Slávnostné odovzdávanie cien bude spojené s besedou za účasti prekladateľky Oľgy Kralovičovej, ktorá do slovenčiny prekladala celosvetovo známe knihy o Harrym Potterovi.