Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Najväčší herný festival opäť v kraji a na Slovensku

15.05.2019

„Počas BSK dňa čakajú na študentov skvelé prednášky od mnohých odborníkov z praxe, ktoré pomôžu študentom s výberom tej správnej budúcnosti a rozšíria ich vedomosti. Môžu si prezrieť technologické novinky alebo si otestovať svoje vedomosti v súťažných kvízoch,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Na podujatí bude aj špeciálna zóna pre učiteľov, kde si môžu oddýchnuť a zabaviť sa. Zároveň si spolu so študentmi môžu prezrieť technologické novinky, navštíviť niektorú z inšpiratívnych prednášok alebo sa môžu zapojiť do súťaží. Zábavu na BSK deň prinesie free-to-play zóna plná herných strojov, virtuálnej reality a konzol. Pre starších i mladších je prichystaná retro herňa s nestarnúcimi klasikami. Okrem vnútorných aktivít pripravili organizátori pre návštevníkov aj outdoorový Laser Tag a množstvo iných atrakcií. Pre študentov je zároveň prichystaný aj špeciálny vysokoškolský turnaj v hrách CS:GO, League of Legends, Hearthstone a FIFA 19. Víťazi týchto turnajov postúpia priamo do hlavného podujatia, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. mája 2019. Hráči sa musia vopred registrovať na: http://bit.ly/BSKturnaj

Program celého podujatia nájdete postupne na webe yzone.sk prípadne na https://www.facebook.com/events/refinery-gallery/orange-y-games-2019/494642407608214/.

Všetci študenti zo škôl Bratislavského samosprávneho kraja majú vstup na BSK Tech Day v rámci školskej exkurzie zadarmo.