Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Na Devíne opäť „Pocta slobode“

16.08.2016

Bratislavský samosprávny kraj už po ôsmy raz pripravuje koncert Tribute to Freedom – „Pocta slobode“, ktorý bude už tento piatok na bratislavskom hrade Devín. Predstavia sa Jana Kirschner, Szidi Tobias a Sima Martausová. Vstup na podujatie je voľný.
 
„Koncert Pocta slobode je poctou občiansko – demokratickým tradíciám Slovenska. Táto novodobá koncertná tradícia vznikla pri príležitosti 20. výročia pádu železnej opony, výročia Nežnej revolúcie, s pripomienkami výročí boja slovenského národa proti fašizmu. Devín sa v tejto oblasti stal symbolom pre celú krajinu a stáva sa pamätným miestom pre demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska. Nie je to až tak dávno, kedy tu bol plot z ostnatého drôtu,” povedal bratislavský župan Pavol Frešo. 
Koncert Tribute to Freedom – „Pocta slobode“ je od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko. 
Slávnostný koncert Bratislavského samosprávneho kraja „Pocta slobode 2016“ sa koná pri príležitosti 48. výročia  okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy, 72. výročia SNP a 27. výročia pádu železnej opony. 
O umelecký zážitok sa tento rok postarajú slovenské speváčky Jana Kirshner, Szidi Tobias a Sima Martausová, ktoré návštevníkom prinesú známe i menej známe skladby. 
Koncert sa uskutoční v piatok 19. augusta o 18:30 na hrade Devín a vstup je voľný.