Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Modernizácia stredných škôl pokračuje v Dúbravke

31.03.2016

Bratislavský samosprávny kraj modernizuje objekt školy SPŠ elektrotechnickej K. Adlera, ktorá je v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Počas prebiehajúcich rekonštrukčných prác boli napríklad vymenené okná a PVC podlahy.
„Táto škola mala dlhé roky prejsť rekonštrukciou. Ale jednoduchý dôvod prečo ňou neprešla, nevisel niekde na úradníkoch, ale bohužiaľ tento typ škôl nemôžeme rekonštruovať  z eurofondov. V iných krajoch môžu. My to rekonštruujeme vždy za vlastné peniaze a  po takýchto skromných krokoch. To je problém celého Bratislavského kraja, celej Bratislavy, že presne na takýto typ rekonštrukcie nemôže čerpať eurofondy a ani v budúcnosti sa toto veľmi nezlepší,“ povedal počas  „Župného štvrtku“ bratislavský župan Pavol Frešo.
Na objekte školy SPŠ elektrotechnická boli k dnešnému dňu vymenené okná, PVC podlahy na chodbách a v učebniach a vymaľovali sa steny učební. Finančné prostriedky boli hradené z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Náklady na rekonštrukčné práce dosiahli výšku 166.901,20 € s DPH z plánovaných 200 000 €. Bratislavský samosprávny kraj uvažuje aj o zateplení tohto objektu v predpokladanej výške 567.201,52 € s DPH.
„Otvára sa priestor, aby sme za ušetrené peniaze obstarali projektovú dokumentáciu zateplenia tejto budovy, čo je okolo dvadsať, tridsať tisíc eur. Uvidíme čo ukáže súťaž, aby sme budúci rok, ak budeme mať nato peniaze, to urobili a zateplili túto školu. Inými slovami, aby sme pokračovali v rekonštrukcii tejto už staronovej budovy,“ doplnil Pavol Frešo, predseda BSK.
Cieľom rekonštrukcie je zatraktívniť školské priestory, tým aj samotnú školu a vytvoriť komfortnejšie podmienky pre študentov.
Rekonštrukčné práce budú ukončené koncom apríla, pretože v termíne27. - 29. apríla 2016sa na SPŠ elektrotechnickej koná 38. ročník celoštátnej súťažnej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti. Ide o najvýznamnejšiu súťažnú prehliadku svojho druhu na Slovensku. Je to veľká udalosť pre všetkých talentovaných žiakov, ktorí majú možnosť prezentovať výsledky svojej dlhodobej záujmovej činnosti. Súťaží sa v 17tich kategóriách a do celoštátneho kola postupujú každý rok tí najlepší (v každej kategórii dvaja žiaci z ôsmich krajov).
Podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, Ing. Pavla Freša.