Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Malokarpatský expres štartuje svoju druhú sezónu

14.06.2018

„Malokarpatský expres ponúka obyvateľom Bratislavského kraja spoznať krásy a zaujímavosti Malých Karpát ako aj burgenlandskej Pannónie a naopak obyvateľom Burgenlandu, turistom, a vďaka prípojom aj obyvateľom a turistom z Viedne, navštíviť Bratislavu a najzaujímavejšie ciele pod Malými Karpatmi,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Turistický autobus „Malokarpatský expres“ bude od 16. júna 2018 premávať každú sobotu a nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Častá, Červený kameň cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu až po Červený Kameň.

Cestujúci si lístky môžu zakúpiť priamo u vodiča autobusu, pričom na tejto linke platí Bratislava CARD City & Region, ktorá umožňuje cestu zdarma. Neplatia tu tarify Slovak Lines, ani BID. Pri kombinácii s prímestskými autobusmi, resp. vlakmi je potrebné si zakúpiť cestovný lístok podľa prepravných taríf autobusových a železničných dopravcov. V nízkopodlažnom autobuse určenom pre prímestskú autobusovú dopravu je možná aj preprava bicyklov. Celodenný lístok stojí 4 eurá, lístok na jednu jazdu 2,50 eura. Autobus je sprevádzaný turistickým sprievodcom, ktorý podáva informácie o trase a miestach záujmu. Autobus bude premávať do konca jesene.

Viac informácií o Malokarpatskom Exprese nájdete tu.

Súvisiace dokumenty