Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Lekárske služby prvej pomoci počas sviatkov nepretržite

22.12.2017

Pred nami sú najkrajšie dni v roku, kedy všetci spomalia a budú si vychutnávať chvíľky voľna. Veríme, že Vianočné sviatky budú pre vás plné pohody, lásky, príjemnej atmosféry v kruhu najbližších a čo je najdôležitejšie, že ich prežijete v zdraví. Ak by sa však náhodou pridružila nejaká tá choroba, samosprávny kraj prináša prehľad pohotovostí a LSPP pre deti dospelých, aby ste vedeli v prípade potreby, kam sa môžete obrátiť. Všetky budú počas sviatkov fungovať nepretržite.
 

V Bratislave nájdu rodičia s deťmi pomoc v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch, tam je naporúdzi, v prípade vážnejších stavov, aj detská pohotovosť. Dospeláci z Bratislavy nájdu lekársku službu prvej pomoci nepretržite na dvoch adresách, obe zabezpečuje spoločnosť MED STAR s. r. o.. Ambulancie nájdete na Strečnianskej 13 a na Ružinovskej 10. MED STAR rovnako zabezpečuje výjazdovú ambulanciu, v ktorej slúži ďalší lekár, pre celú Bratislavu a pre okresy Senec a Malacky.

Lekársku službu prvej pomoci pre deti, dorast aj dospelých zabezpečuje v Pezinskom okrese Komplexná záchranná služba s.r.o.. Tú nájdete počas sviatkov nepretržite na Bratislavskej 85 v Pezinku . Komplexná záchranná služba poskytuje aj detskú výjazdovú pohotovosť pre deti a dorast v okresoch Pezinok a Senec. Rovnako tak ponúka návštevnú službu v okrese Pezinok aj pre dospelých.

V okrese Malacky nájdu rodičia pomoc na Duklianskych hrdinov 34 v Malackách. Lekársku službu prvej pomoci pre deti a dorast zabezpečuje spoločnosť VyDePo s.r.o.. Tá je rovnako pripravená pomôcť rodičom aj priamo v domácnosti, zabezpečujú návštevné služby so službukonajúcim lekárom pre okres Malacky a Bratislava. Pre dospelých je v Nemocnici Malacky non-stop otvorený aj urgent, teda Ústavná pohotovostná služba.

Pre celý bratislavský región bude nepretržite k dispozícii počas sviatkov aj zubná pohotovosť. DENTA Group, s. r. o. poskytuje zubno-lekársku službu prvej pomoci pre deti, dorast aj dospelých na Drieňovej 38 v Bratislave.

Zoznam lekární, ktoré majú počas sviatkov pohotovosť nájdete na tomto linku:
https://www.e-vuc.sk/bsk/zdravotnictvo/lekarenska-pohotovost.html?page_id=51147