Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Kruháč v Novej Dedinke od soboty

26.10.2018
„Veci, o ktorých sa dlho hovorilo, že nejdú, zrazu zázračne idú. Jednou z takých je aj kruhový objazd v obci Nová Dedinka. Je to v podstate neuralgický bod. Dlhé roky tu boli mnohé dopravné nehody len kvôli tomu, že bola nejasne značená hlavná cesta a tá križovatka bola naozaj nebezpečná. Dnes si myslím, že sa nehodovosť zníži na minimum, teda dúfajme, že na nulu. Urobilo sa to vďaka spolupráci obce, Bratislavského samosprávneho kraja a našej cestnej firmy Regionálne cesty Bratislava, ktorá naozaj, ako sa hovorí, stachanovsky zašturmovala a zo šesť mesačného projektu  bol dvojmesačný. Od zajtra sa jazdí naplno,“ vysvetlil priamo pri kruhovom objazde predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 
Pôvodne na 6 mesiacov plánovaná výstavba kruhového objazdu v obci Nová Dedinka bola vďaka koordinácii a zosúladeniu prác ukončená v priebehu dvoch mesiacov. Vodiči tak už nemusia od zajtra využívať obchádzkové trasy, ktoré boli zriadené, pretože v okolí križovatky je vedenie vysokotlakového plynu a priama obchádzka by zasahovala do ochranného pásma. Od soboty 27.10.2018 tak budú môcť „kruháč“ využívať nielen autobusy, ale aj ostatné autá. Vybudovanie kruhovej križovatky stálo 492 897,06 eur. Od soboty bude teda v predčasnom užívaní, počas ktorého budú ešte prebiehať dokončovacie práce. Aj preto žiadame vodičov o rešpektovanie dočasného dopravného značenia. 
„Rovnako ako v lete, keď sme o mesiac ukončili skôr rekonštrukciu cesty na Čiernej Vode, tak aj dnes sme ukázali, že rozumným plánovaním vieme vyjsť obyvateľom v ústrety,“ uzavrel Juraj Droba.