Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Kráľovstvo husaciny aj s jarmokom

10.08.2016

Kráľovstvo husaciny, ktoré začne svoju vládu tretieho septembra, spojí túto slávnosť aj s jarmokom, s tradičným Farm Festom. Slovenský Grob, územie Kráľovstva husaciny, tak svojim návštevníkom ponúkne nielen husacinu, ale aj dobré víno, medovinu či oblečenie s tradičnou výšivkou.

„Kráľovstvo husaciny začne svoju vládu naozaj veľkolepo. Okrem bohatého kultúrneho programu sa pocestným v kráľovstve predstaví aj trh tradičných regionálnych produktov na treťom ročníku Farm Festu,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Začiatkom septembra pribudne bratislavskému regiónu samostatné kráľovstvo. Slovenský Grob sa stane Kráľovstvom husaciny a jeho korunovácia bude spojená nielen s kultúrnym programom ale aj s hodmi a jarmokom pod značkou Farm Fest.
Farm Fest prinesie do Slovenského Grobu dovedna dvadsiatku stánkov, v ktorých si každý návštevník nájde to svoje. Vína, piva či kaviareň pre starších a pre tých mladších tu budú bratislavské rožky, karamelové jabĺčka v čokoláde, domáce koláče, limonády, lekváre, ručne robené cukríky či čerstvá hroznová šťava. Presný zoznam predajcov nájdete na http://farmfest.sk/podujatia/1