Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Kraj partnerom Ekotopfilm-Envirofilm

22.05.2017

V Bratislave a v Banskej Bystrici sa dnes podvečer začne už štyridsiaty štvrtý ročník filmového festivalu Ekotopfilm-Envirofilm. Medzinárodný filmový festival prinesie viac ako stovku dokumentárnych filmov z celého sveta zameraných na témy ekológie, vedy, nových technológií, ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja. Sprievodný program je zostavený tak, aby oslovil čo najširšie publikum a je určený laickej aj odbornej verejnosti, deťom i dospelým. Spoluorganizátorom festivalu je Bratislavský samosprávny kraj.
 
„Environmentálne otázky sú pre Bratislavský samosprávny kraj prioritou, preto sme dlhoročnými partnermi tohto festivalu. V Bratislave aj v Banskej Bystrici sa môžu diváci tešiť na množstvo podnetných filmov, ktoré si môžu pozrieť zdarma,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Bratislava a Banská Bystrica sú od dnes dejiskom už 44. ročníka filmového festivalu Ekotopfilm-Envirofilm. V Banskej Bystrici sa filmy premietajú denne od 15:00 do 22:00 v Europa SC a v Bratislave je centrom ekologických filmov a filmárov hotel Tatra na Námestí 1. mája 5. filmový festival potrvá až do piatku 26. mája. Cieľom tohto festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a taktiež vytvoriť priestor k otvorenej diskusii v otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Súčasťou festivalu je aj  sprievodný program tematických prezentácií, workshopov a diskusií. Nosnou myšlienkou aktuálneho ročníka je myšlienka.