Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Kraj je súčasťou Bratislavského kultúrneho leta

06.06.2017

Bratislavský samosprávny kraj je aj tento rok spoluorganizátorom bratislavského Kultúrneho leta a Hradných slávností, ktoré zaplnia Bratislavu tento rok už po štyridsiaty druhý raz. Súčasťou Kultúrneho leta bude aj Urban Art Festival, ktorý počas štvrtej júnovej soboty predstaví takmer štyridsiatku umelcov na 16 miestach v meste. Spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj a organizátorom Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.
 
„24. júna bude Urban Art Festival. Je to celodenná akcia na šestnástich miestach po celom meste. Kultúra tak bude priamo na uliciach. Budú to rôzne žánre kultúry a chceme svojim spôsobom otvoriť to mesto tak, ako to zvyknete vídavať v rôznych metropolách či Viedeň, Berlín, Amsterdam, kde je vlastne kultúra rôznych žánrov priamo na uliciach. Stage budú rôzne po meste, aby si ľudia našli to svoje miesto a doslova, aby to bolo aj z ostatných mestských častí a nie len v strede mesta,“ predstavil hlavnú myšlienku pripravovaného Urban Art Festivalu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj je aj v roku 2017 spoluorganizátorom Kultúrneho leta a Hradných slávností 2017, ktoré každoročne prilákajú do hlavného mesta tisíce návštevníkov na desiatky podujatí. To je cieľom aj Urban Art Festivalu, ktorý je súčasťou Kultúrneho leta v Bratislave. Ten prinesie do Bratislavy v sobotu 24. júna 37 umeleckých vystúpení rozdelených na 16 miest. Vystúpenia však nebudú súčasne, ale v troch cykloch, aby každý návštevník mohol stihnúť čo najviac. Súčasťou každého stageu bude aj stánok neziskovej organizácie, ktorej môžu návštevníci prispieť. Okrem samotných šestnástich pódií s umelcami bude súčasťou dňa aj Graffiti show na Námestí Slobody, Bratislavský dobový piknik v Medickej záhrade či Vínna ulička na Hradbách.
„V rámci našich touristboardov spolupracujeme pre tých, ktorí sú návštevníci Bratislavy ako mesta. To znamená, že stále platia zľavnené karty pre návštevníkov nášho mesta a keď sa niekomu veľmi páči na našom Kultúrnom lete, tak môže vstať a ísť si pozrieť veci aj do regiónu, lebo to je naša trvalá snaha podľa toho hesla „všetko je blízko“. Nielen to prinášať z regiónu napríklad do Bratislavy. Na Urban Art Festivale máme rôzne hviezdy, a napriek tomu, že ten folklór prinesený priamo do stredu mesta a potom znova sa snažíme tých ľudí zobrať z toho mesta, či už do tých okrajových častí alebo na vidiek. V zásade sa snažíme ľudí udržať v tomto kraji, v tomto meste a spolu tvoriť metropolitný región. A aj to je ten dôvod keď to takto robíme, tak sa potom sa ocitneme na prvej priečke v rámci zahraničných návštevností lebo držíme spolu,“ zhodnotil spoluprácu mesta a župy v oblasti cestovného ruchu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.