Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Kraj finišuje s budovaním ďalších bytov pre učiteľov

12.08.2016

Bratislavský samosprávny kraj počas leta realizuje rekonštrukciu ďalších 10 bytových jednotiek pre pedagogických a nepedagogických pracovníkov škôl v budove internátu na Saratovskej ulici v Bratislave. Pilotný projekt učiteľských bytov župa spustila v roku 2014.
 
“Župa pracuje na tom, aby učiteľské povolanie bolo atraktívnejšie a to aj pre mladých učiteľov. Prispieť k tomu určite môže aj dostupnejšie bývanie, nakoľko nie každý má vyriešenú bytovú situáciu. Preto sa župa rozhodla budovať postupne učiteľské byty, pretože si chceme vzhľadom na vysoké náklady v hlavnom meste udržať učiteľov, prípadne prilákať nových,” povedal predseda BSK Pavol Frešo. 
V rámci projektu Učiteľských bytov, ktorý je nad rámec povinností samosprávy, boli v roku 2014 odovzdané dva byty pedagogickým zamestnancom. V roku 2015 prešiel objekt internátov SOŠ automobilovej Jána Jonáša na Saratovskej ulici procesom zatepľovania a počas leta sa rekonštruuje ďalších 10 bytových jednotiek pre pedagogických a nepedagogických pracovníkov škôl.
Počas rekonštrukcie 10 bytov na školskom internáte na Saratovskej 26 v Bratislave sa realizuje výmena podláh, dverných krídiel, priestory sa vymaľujú a osadia sa nové svietidlá. Potom sa bude budovať kuchynský kút s nábytkom a nová sociálna miestnosť s novými zariaďovacími predmetmi. V každom byte bude samostatná kuchynka a sociálne zariadenie. 
Cena verejného obstarávania rekonštrukcie dosiahla náklady 146 755 €. Nové učiteľské byty pre školských zamestnancov a ich rodiny by mali byť ukončené v mesiaci október 2016.
Okrem učiteľských bytov poskytuje Bratislavský samosprávny kraj pedagogickým pracovníkom ubytovanie v ubytovacích zariadeniach a aj samotné školy poskytujú pedagógom ubytovanie na školských internátoch v prípade voľných kapacít, prípadne v nadbytočných priestoroch škôl prispôsobených na bývanie.