Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Jubilejný koncert Mariána Vargu už dnes večer

19.04.2017

Vďaka Bratislavskej regionálnej dotačnej schéme bolo v minulom roku podporených množstvo kultúrnych projektov. Župní poslanci aj pre rok 2017 schváli na svojom poslednom zasadnutí žiadosti o dotáciu. Jedným z podporených projektov je aj dnešný koncert jubilujúceho Mariána Vargu, ktorý sa koná s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.
 

„Marián Varga je výnimočný hudobník, inštrumentalista, talent, ktorého tvorba sa stala súčasťou toho najlepšieho, čo súčasná slovenská kultúra má a sme hrdí na to, že môžeme podporiť aj takéto podujatie,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. 

Jubilejný koncert jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej hudobnej scény Mariána Vargu sa uskutoční dnes večer o 19.00 hodine v Dome odborov - ISTROPOLIS, na Trnavskom mýte 1 v Bratislave a to pri príležitosti jeho sedemdesiatych narodenín, ktorých sa dožil tento rok. 
Na koncerte „70 rokov s Mariánom Vargom“ vystúpia okrem samotného interpreta aj zaujímaví hostia, ktorí s ním spolupracovali, vážia si ho a majú ho radi. Hold mu tak v tento výnimočný večer vzdajú umelci všetkých generácií a širokej hudobnej orientácie ako legendárne Prúdy & Pavol Hammel, David Koller, Miroslav Žbirka, Michael Kocáb, Jan Lehotský, Sima Martausová, Michal Kaščák, Longital, Andrej Šeban, Jozef Lupták, Silencio club – Jakub Kudláč, Queer Jane, Pjoni, Collegium musicum: Fedor Frešo, František Griglák, Vladislav Šarišský, Cyril Zeleňák, Dušan Hájek, Rasťo Vacho, Peter Preložník či Igor Skovay.

Marián Varga je označovaný za jednu z najvýznamnejších osobností slovenskej hudby. Svojou tvorbou, ktorá obsahuje okrem projektov so skupinami Prúdy a Collegium Musicum aj samostatné diela z oblasti novej vážnej hudby, výrazne miere ovplyvnil viaceré generácie slovenskej a českej hudby. 
Podujatie pripomenie hodnoty, ktoré v povedomí občanov Slovenska patria už ku kultúrnemu dedičstvu našej krajiny a zároveň veľmi aktuálne rezonujú so súčasným dianím v umení.