Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Frešo : Z dotácií dáme v prepočte 5 eur na obyvateľa

17.10.2016

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo bol dnes hosťom Regionálneho združenia mestských častí Hlavného mesta SR – Bratislava. Starostom sedemnástich mestských častí predstavil dotačnú schému, o ktorej rozhodnú župní poslanci už tento piatok.
 
„Na verejnoprospešné projekty pôjde z budúcoročného rozpočtu kraja približne 3 milióny EUR a počet kladne vybavených projektov sa bude blížiť k tisícke,“ uviedol dnes predseda BSK Pavol Frešo na stretnutí starostov Regionálneho združenia mestských častí Hlavného mesta SR. Predstavil novú dotačnú schému, ktorá umožní čerpať prostriedky na kultúru, šport, turizmus a rozvoj vidieka.
 
Veľké projekty spolufinancované z eurofondov sa budú posudzovať v Rade partnerstva, o dotačných projektoch nad 5 tisíc eur budú rozhodovať odborníci v danej oblasti a tie sú financované z rozpočtu BSK.
 
„Až na základe posúdenia sa projekty predložia Dotačnej komisii a následne zastupiteľstvu,“ uviedol Frešo. Podľa župana bratislavského kraja vynaloží kraj iba prostredníctvom dotácií v priemere 4,8 € na obyvateľa.
 
„Výška celkovej sumy na dotačnú schému je odvodená od výšky vlastných príjmov župy. Ak bude výber daní vyšší, zvýšia sa aj výdavky na projekty,“ uzavrel Pavol Frešo. Dnes tvorí poskytovanie dotácií okolo 3% z daňových príjmov BSK.