Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Frešo: Učitelia musia bývať dôstojne

27.10.2016

Bratislavský samosprávny kraj pokračuje vo svojom projekte „Učiteľské byty“ a dnes prevzal desiatku nových dvojizbových bytových jednotiek v školskom internáte na Saratovskej, kam sa už čoskoro presťahujú noví nájomcovia, ktorí budú vybraní na základe kritérií a následného žrebovania.
 
„Je to v podstate idea štartovacieho bytu, v ktorom môžete nejaký čas prebývať. U nás platí, že pokiaľ učíte, tak, samozrejme, v tých bytoch môžete fungovať. Informoval ma pán riaditeľ odboru školstva, že máme 15 žiadostí, ja som počul o ďalších, keďže sa to rozkríklo, že ďalšie byty budú k dispozícií učiteľom, tak pripravujeme slušné verejné losovanie, v ktorom vylosujeme tých, ktorí sa môžu do týchto našich bytov nasťahovať. Pravidlá budú férové a každý sa môže zúčastniť toho losovania, každému bude jasné, že tým naším primárnym cieľom je podporiť učiteľov v Bratislavskom kraji,“ vyjadril sa na dnešnom preberaní bytov predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj začal 11. Júla 2016 s rekonštrukciou dvadsiatich internátnych izieb v školskom internáte na Saratovskej 26 v Bratislave. Z dvojice izieb sa stal nový „Učiteľský byt“ s novou elektroinštaláciou, podlahou, dlažbami, keramickými obkladmi, omietkami a samozrejmosťou je aj nová sanita a kuchynská linka. Desiatka nových ubytovacích zariadení stála 146 755,60 s DPH. 
Nájomníkom sa môže stať zamestnanec škôl v regióne. Záujemcovia sa môžu do 10. novembra hlásiť na Odbore školstva, mládeže a športu BSK, formou písomnej žiadosti na adrese zlata.penevova@region-bsk.sk.
Okrem týchto „učiteľských bytov“ Bratislavský samosprávny kraj a aj samotné školy poskytujú pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom ubytovanie v školských internátoch v prípade voľných kapacít, prípadne v nadbytočných priestoroch škôl prispôsobených na bývanie.