Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Frešo: Súdržnosť v rámci regiónu je kľúčová

31.05.2016

Fórum o mestskej agende a výjazdová schôdza komisie pre kohéznu politiku a rozpočet EÚ Európskeho výboru regiónov sa dnes skončila panelovou diskusiou o funkčnom prepojení mesta a vidieku. Témou bol aj 7. Európsky samit miest a regiónov.
 
„Prepojenie vidieku s mestami je aj v bratislavskej župe kľúčové. Do Bratislavy denne dochádzajú tisícky ľudí z regiónu nielen za prácou či vzdelaním, ale napríklad aj za kultúrou či k lekárovi. Rozvoj regiónu v oblastiach dopravy, výstavby ale aj zdravotníckych služieb, preto musí byť spoločnou iniciatívou zástupcov obyvateľov regiónu na každej úrovni samosprávy. Od obecných poslancov až po župana. Naše kroky k rozvoju musia byť sústredené a musia ísť tak povediac, spoločnou cestou,“ vyjadril sa po panelovej diskusii predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Organizátormi Fóra o mestskej agende bolo hlavné mesto Holandského kráľovstva Amsterdam v spolupráci s provinciou Severné Holandsko a Asociáciou holandských miest. Konferencia je súčasťou holandského predsedníctva v Rade EÚ a účastní na nej boli zástupcovia municipalít naprieč EÚ, ale aj zástupcovia inštitúcií EÚ. Témou delegátov bol aj blížiaci sa 7. Európsky samit regiónov a miest, ktorý bude v Bratislave 8. a 9. júla. Jeden z jeho hostiteľov, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, naň pozval všetkých pozval. 
„Bratislavský samit je zásadný pre rozvoj bratislavského kraja nielen z politického hľadiska, ale napríklad aj z hľadiska cestovného ruchu. Bratislavský región má bohatú ponuku pre každého turistu. Či už hľadá históriu, víno, dobré jedlo alebo zábavu. Verím, že aj delegáti, ktorých sme v Amsterdame pozvali, ocenia bohatú ponuku nášho kraja,“ uzavrel debatu bratislavský župan Pavol Frešo.