Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Finále Župného pohára už v sobotu

26.07.2016

Finálny pretek šiesteho ročníka Župného pohára bude už tento víkend v Stupave. Prví pretekári sa na štart postavia už v sobotu ráno o 9:00. V Stupave budú zároveň vyhlásení aj víťazi celej série Župného pohára.
 
“Šestica pretekov už od apríla preverovala nielen fyzické zdatnosti cyklistov ale aj sieť cyklotrás v bratislavskom regióne. Každý pretek absolvovali aj zahraniční súťažiaci, preto bude veľmi zaujímavé spoznať definitívnych víťazov šiesteho ročníka Župného pohára,” vyjadril sa predsesda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Župný pohár 2016 vyvrcholí už tento víkend podujatím ŠKODA Stupava Trophy. Cyklisti sa môžu prihlásiť do štvrtkovej polnoci a pripravená je pre nich pätica trás v dĺžke od 16 kilometrov s 350 metrovým prevýšením až po trasu dlhú 105 km s prevýšením 2 850 m. Na každej trase sú pripravené stanice s občerstvením a v cieli ich bude čakať kultúrny program. Nedeľa je venovaná bežcom, ktorí si môžu zabehnúť osem alebo sedemnásť kilometrov, na ktoré sa vydajú zo Záhorskej Bystrice z námestria Rodiny. V nedeľu si však v Stupave zašportujú aj tí najmenší na Detskom cyklomaratóniku a na Junior MTB Trophy. O zábavu detí sa postará Majster N.
Novinkou ŠKODA Stupava Trophy je piatkový Eliminátor, teda crosscountry vyraďovací pretek. Jazdiť sa bude na vyznačenom okruhu cca 2500m s prekážkami. Zúčastniť sa môže každý odprezentovaný pretekár so svojim číslom na MTB trať. Prvá dvojica pretekárov sa na trati predstaví o 17:00.
Župný pohár 2016 pozostával zo šiestich sérií pretekov. Prvý bol apríli, ďalší v máji, dva v júni a posledné dva v júli. Každý ponúkol viaceré druhy podujatí ako maratón, cross country, časovka, beh alebo detské cyklo-preteky. Na jednotlivých kolách si každý pretekár mohol zvoliť rôzne dĺžky trate a za celú sériu tak mohli účastníci najazdiť od  88 km s prevýšením 2 820 metrov, ak si zvolili najkratšie trate, až po 282 km s prevýšením 9 020 metrov, ak si zvolili najdlhšie trasy.
Víťazi šiesteho ročníka Župného pohára budú vyhlásení v sobotu o 16:00. Spoluorganizátorom Župného pohára 2016 je Bratislavský samosprávny kraj.