Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Deň otvorených pivníc až do sobotného večera

25.11.2016

Od dnes môžu milovníci vína nazrieť do 160 malokarpatských vínnych pivníc a to počas najznámejšieho a obľúbeného vinárskeho podujatia na Slovensku – Dňa otvorených pivníc. Až do sobotného večera otvorí dvere do svojich pivníc 200 malokarpatských vinárov.
 
„Stretávame sa pri propagácii vínnych pivníc, ktoré sú nástrojom propagácie našej vínnej cesty. Pre Bratislavskú župu, a pevne verím, že aj pre Trnavskú, je veľmi dôležité, že spoločnými silami dokážeme propagovať to cenné, čo pod Karpatami máme. Teda našu vinársku a vinohradnícku tradíciu,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja. 
Počas sedemnásteho ročníka podujatia Deň otvorených pivníc predstaví svoje vína dvesto vinárov na trase od bratislavského hradu Devín až po Trnavu. Vína si dnes a zajtra do 21:00 môžete vychutnať aj na Hrade Červený Kameň, na  Smolenickom zámku, ale otvorené budú aj pivnice vo Vajnoroch, Rači, Svätom Jure, Modre, Pezinku, Limbachu či Doľanoch. 
Na všetkých návštevníkov a milovníkov vína, či dobrodružstva čakajú malé útulné pivničky, veľké moderné vinárstva, degustačné miestnosti a výborné malokarpatské vína, o ktorých budú rozprávať zanietení vinári.
Súčasťou bude aj bohatý sprievodný program. Do neskorého piatkového večera budú v modranských pivniciach hrať bratia Kuštárovci a v sobotu zase Cimbalová muzika Lipka v Doľanoch. Vajnorský okrášľovací spolok a multiinštrumentalista Igor Hraško sa počas oboch dní postarajú o zábavu vo Vajnoroch a Cimbalová muzika z Krajného vo Svätom Jure. Cigánska muzika Jožka Kudriho  a Kmeťoband bude hrať v Modre. Počas Dňa otvorených pivníc 2016 nebude znieť len folklór, ale pripravené sú aj malé rockové koncerty a výstavy výtvarníkov regiónu priamo v pivniciach.