Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Deň európskej spolupráce na cyklomoste Slobody

02.10.2018
„Podujatie je určené pre rodiny s deťmi ako aj širokú verejnosť a kladie si za cieľ zdôrazniť  myšlienku cezhraničnej spolupráce. Je dôležité sprítomniť najmä mladej generácii fakt, že európska mobilita a spolupráca sú možné iba vďaka v minulosti vybojovaným a dnes všeobecne uplatňovaným  hodnotám slobody a demokracie,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 
Podujatie Deň európskej spolupráce 2018 sa uskutoční druhú októbrovú sobotu od 15:00 do 22:00 hodiny symbolickom mieste, kde kedysi boli hranice rozdeľujúce Európu na slobodnú a neslobodnú. Miesto, ktoré bolo neprekonateľné a ktoré je dnes spojnicou spoločnej Európy. Na cyklomoste Slobody, ktorý spája Slovensko a Rakúsko. 
Počas dňa je pripravený zaujímavý program, v ktorom vystúpia Swing Society Orchestra, Marián Greksa s kapelou Modus Memory, Sima Martausová a Polemic. V rámci sprievodných podujatí budú k dispozícii vzlety balónom, jazda na koni, Európa v rozprávkach, kurz prvej pomoci či ukážky hasičov. Počas soboty sa uskutoční aj pokus o rekord v prechode najväčšieho počtu ľudí cez cyklomost Slobody. Deti určite potešia tvorivé dielne: Maľujeme spoločnú budúcnosť Európy ako aj dve predstavenia Safaládka a Špajdlička v podaní Bratislavského bábkového divadla. Chýbať nebude ani výborná ponuka gastro špecialít z celého regiónu. Vstup na podujatie je voľný, ako aj na všetky atrakcie a predstavenia. 
Viac informácií nájdete na:
https://www.facebook.com/events/335467553694668/