Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Ďalšie ocenenie kultúrneho projektu

25.04.2016

Ocenenie z plzeňského festivalu patrí aj župe. Riaditeľka odboru kultúry a cestovného ruchu Bratislavského samosprávneho kraja Mgr. Art. Zuzana Šajgalíková získala vo štvrtok za svoju tvorbu ocenenie a to za projekt RTVS True Štúr, na ktorom sa podieľala na námete, scenári a dramaturgii.
 
„True Štúr bol projekt venovaný 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra a jeho spracovanie je netypické a práve tým zaujalo divákov. Práve prostredníctvom kultúry je potrebné reflektovať našu históriu tak, aby ju vnímala aj mladá generácia. Či už výstavami, filmami alebo v divadlách,“ vyjadrila sa držiteľka ocenenia študentskej poroty v kategórii necyklická televízna tvorba Zuzana Šajgalíková
 
Televízny film True Štúr je projekt RTVS, ktorý vznikol pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Šajgalíková sa podieľala na námete, scenári a dramaturgii oceneného filmu. Réžiu mali na starosti Michal Baláž a Noro Džiak. Film zachytáva jednu z najvýznamnejších etáp našej histórie zaujímavou a nevtieravo edukatívnou formou.  
Filmový festival Finále Plzeň vo štvrtok 21. apríla vyvrcholil odovzdávaním ocenenia Zlatý ledňáček. Neštatutárne ceny udeľujú súťažiacim filmom študenti Západočeskej univerzity v Plzni. Jedna z nich, za Najlepší televízny a internetový projekt – necyklická tvorba, poputuje aj na Slovensko.