Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Cyklomost Slobody prilákal 3 591 ľudí

15.10.2018

„Zvolili sme toto miesto, pretože je symbolom. Kedysi tu boli hranice rozdeľujúce Európu na slobodnú a neslobodnú. Dnes je spojnicou spoločnej Európy a spája Slovensko a Rakúsko. O histórii treba hovoriť, pripomínať si ju a treba zdôrazňovať, že práve spolupráca je pre budúcnosť ďalších generácií veľmi dôležitá,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.


Počas popoludnia si na svoje prišli tak deti ako aj dospelí. Deti potešili predstavenia Bratislavského bábkového divadla, muzikál Ľadové kráľovstvo, tvorivé dielne: Maľujeme spoločnú budúcnosť Európy, ale aj jazda na koni, hra na malých hasičov a veľký ohlas mala Európa v rozprávkach, kde deti po splnení každej úlohy dostali pečiatku. Okrem obohatenia o zaujímavé informácie získali na konci rozprávkovej cesty všetky deti peknú odmenu. 
O skvelú atmosféru sa starali interpreti ako Swing Society Orchestra, Marián Greksa s kapelou Modus Memory, Polemic, či obľúbená speváčka a skladateľka Sima Martausová. Tej sa na jej veľké prekvapenie na záver programu splnil aj jeden sen, keď ju v rámci simulovaného zásahu odniesli z pódia na žltých nosidlách miestni záchranári, čo vyvolalo veľký ohlas aj u publika. 

Počas soboty sa uskutočnil aj pokus o rekord v prechode najväčšieho počtu ľudí cez cyklomost Slobody. Počas dňa prešlo cyklomostom 3 591 ľudí. Minulý rok to počas druhej októbrovej soboty bolo len 1 664 a v roku 2016 si na prechádzku vybralo Cyklomost slobody 742 návštevníkov.