Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Cvernovke už nič nebráni v sťahovaní

14.06.2016
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo podpísal uznesenie, ktorým poslanci župného zastupiteľstva schválili prenájom areálu bývalej SOŠ chemickej Nadácii Cvernovka. Nájomnú zmluvu podpíšu obe strany do konca júla. Jedinečný koncept kreatívneho centra tak zachránila bratislavská župa.
 
“Rozhodnutie poslancov považujem za zlomové. Ukázali celému Slovensku, že samosprávy môžu  pomáhať kreatívnemu rozvoju krajiny. Z bývalej školy, ktorá odchovala generácie mladých, sa tak stane kreatívne centrum celého regiónu. Opustená škola tak znova ožije,” vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Poslanci zastupiteľstva BSK na svojom piatkovom pracovnom zasadnutí schválili prenájom areálu bývalej Strednej odbornej školy chemickej na Račianskej 78 Nadácii Cvernovka, za účelom vytvorenia kreatívneho centra. Toto uznesenie správoplatnil svojím podpisom predseda BSK v pondelok.
 
Bratislavský samosprávny kraj a Nadácia Cvernovka uzavrú nájomnú zmluvu na budovu školy a internátu najneskôr koncom júla. Nadácia Cvernovka sa s celým ekosystémom nasťahuje do internátu a bude intenzívne pracovať na úprave a renovácii priestorov školy, kam sa kreatívne centrum presťahuje. Nadácia Cvernovka poslancom zastupiteľstva predstaví do roka návrh využitia aj internátu.  V prípade, že ho poslanci schvália, bude im ročný nájom internátu predĺžený. Nadácia Cvernovka sa zaviazala preinvestovať v budove školy v najbližších desiatich rokoch 390 000 eur.