Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Cez víkend v kraji politický proces aj džez

11.11.2016

Bratislavský samosprávny kraj podporil tento víkend viacero podujatí. Medzi inými aj rekonštrukciu politického procesu, ktorú zohrajú študenti pražskej Karlovy univerzity.
 
„Festival slobody je multižánrový festival, ktorý predstaví mladšej generácii dobu totality a neslobody, v ktorej žili ich rodičia a starí rodičia. Bratislavská župa sa tento víkend podieľa na rekonštrukcii politického procesu a budúci víkend pripravila Víkend zatvorených hraníc,“ objasnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Dnes večer sa v Bratislave začne už osemnásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý v najbližších dňoch prinesie do Bratislavy tie najvýraznejšie filmy svetových filmových festivalov. Filmy budú premietané v troch bratislavských kinách a jednej kaviarni. Súčasťou festivalu sú aj workhospy, diskusie s filmármi, koncerty a poznávacie prechádzky filmovými lokáciami Bratislavy.
Bratislavské divadlo Ludus v piatok večer uvedie premiéru hry Labyrint prísloví. Pôvodná rozprávková hra pre deti od 6 rokov je inšpirovaná zbierkou Petra Adolfa Zátureckého „Slovenské príslovia, porekadlá a úslovia“. Pod vedením režiséra Kamila Žišku sa predstaví Michal Rovňák, Lukáš Tandara, Júlia Kováčiková a Martin Kollár.
Sobota prinesie v rámci Festivalu Slobody rekonštrukciu politického procesu „Střítenský a spol.“. rekonštrukciu prinesú do auditória Právnickej fakulty UK na Šafárikovom námestí študenti práva z pražskej Karlovy univerzity. Rekonštrukcia vykonštruovaného politického procesu zo začiatku päťdesiatych rokov, keď sa do väzenia dostal rektor a jeho 23 študentov, sa začne o 18:00.
Nedeľný večer v bratislavskom Divadle Aréna bude patriť milovníkom jazzu, ktorým sa na piatom ročníku Gypsy Jazz Festival predstavia Nikolaj Nikitin Group - Gypsy Songs, La3noCubano, Milo Suchomel & Sax in The City a špeciálnym hosťom festivalu bude Veronika Danišová. Gypsy Jazz Festival sa začína o 18:00.