Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Cesty ostávajú prioritou

04.05.2016

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta, do ktorého kompetencií spadajú oblasti územného plánovania a dopravy, navštívil obce, ktoré márne bojujú s tranzitom kamiónov na svojich cestách.
 
„V Báhoni sme sa dohodli, že na stretnutí so zástupcami Regionálnych ciest Bratislavy sa budeme zaujímať o to, akým spôsobom bude opravená cesta, ktorá je hlavným prieťahom cez Báhoň. Pýtali sme sa aj, akým spôsobom budeme budovať chodník, ktorý je tam momentálne vo veľmi zlom stave. Zaujímali sme sa aj o využívanie cesty tretej triedy, po ktorej jazdia ťažké nákladné automobily, ktoré ničia nielen cestu, ale aj statiku domov v okolí cesty,“ vyjadril sa po stretnutí so starostom obce Báhoň podpredseda BSK Martin Berta.
Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta dnes absolvoval pracovné stretnutie so starostom obce Báhoň. S Ivanom Patoprstým sa venovali najmä zúfalému stavu ciest druhej a tretej triedy v katastri obce, cez ktoré, aj napriek zákazu, tranzitujú kamióny do neďalekých logistických centier. Okrem samotných ciest je však v obci problém aj s chodníkom, ktorý vedie priamo pri Domove sociálnych služieb, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj. Na Obecnom úrade Báhoň počas stretnutia prebiehal stavebný ruch, nakoľko obec dostala od Bratislavskej župy dotáciu 4 000 eur na výmenu okien. Vďaka BSK sú však v Báhoni nové okná a vchodové dvere aj na budove materskej školy.
Súčasťou pracovného výjazdu bola aj návšteva obce Doľany, kde starosta Jozef Mruškovič ukázal predstaviteľom bratislavskej župy turistické atrakcie obce.