Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Celodenná oslava otcov už túto nedeľu

16.06.2016

Bratislavský samosprávny kraj je už tretím rokom partnerom podujatia Slovensko potrebuje dobrých otcov. Otcovia môžu svoj deň osláviť s celou rodinou už túto nedeľu v bratislavskom Parku Andreja Hlinku.
 
„Otcovia sú v dnešnej dobe vystavení oveľa väčším „nástrahám“, ako v minulosti. Od otcov sa už nečaká, že budú len živiteľmi rodiny. Dnes sú otcovia multifunkční a za to im patrí naša vďaka. Keď sme vyrastali, nebolo bežné, že by bol otec priamo zapojený aj do výchovy a fungovania domácnosti. Dnes je doba inde a ja, ako otec troch detí, som za to vďačný,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý je spoluorganizátorom komunikačno-zážitkovej kampane Slovensko potrebuje dobrých otcov.
 
Svetový deň otcov pripadol tento rok na nedeľu 19. júna a práve vtedy môže každý osláviť svojho otca či starého otca na kultúrnom podujatí v ružinovskom Parku Andreja Hlinku v Bratislave. Od 13:30 je pre návštevníkov pripravený bohatý program. Pri fontáne vystúpi najprv Jazzové trio Základnej umeleckej školy sv. Cecílie v obsadení Nina Jakubíková, Matej Herceg a Jana Bezeková, ďalej folková formácia Be.WELL a veselá funky kapela SEMATAM. Podujatím budú sprevádzať moderátori Juraj Turis a Petra Podkonická. Zábava bude v Parku Andreja Hlinku pokračovať a gradovať až do večera, kde v rámci  promenádneho podujatia vystúpia ďalší umelci. Súčasťou programu bude oceňovanie víťazov celoslovenskej súťaže Dobrý otec 2016.