Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

BSK: Veterná smršť odtrhla strechu na DSS Rača, opravy sa začínajú ihneď

11.08.2017

Búrky sprevádzané silným nárazovým vetrom, ktoré sa v noci prehnali aj Bratislavským krajom, spôsobili vo večerných hodinách odrhnutie veľkej časti strechy na jednej z budov zariadenia DSS Rača – ZpS Pri vinohradoch 267, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Zástupcovia BSK sú od rána na obhliadke škôd a riešia situáciu na mieste.
 „Teraz sa nachádzame na streche budovy DSS Rača, ktorú vážne poškodila v noci veterná smršť. Našťastie sa nič nestalo. Od rána tu počítame škody. Nahlásili sme to poisťovni. Ešte dnes sa začne samotná  oprava. Je to veľké nešťastie, lebo keď sme sa boli pozrieť do susednej štvrti, tak mnohé z tých dosák, ktoré odtiaľto odleteli boli zapichnuté v stenách budov. Veľmi zlé, ale dáme to do poriadku,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Na jednej z budov DSS Rača – ZpS Pri vinohradoch 267 bola odrhnutá veľká časť plechovej strechy, ktorá sa rozmetala po okolí budovy. Udalosť bola nahlásená Hasičskému a záchrannému zboru a mestskej polícií ako aj poisťovni. Aktuálne sa zisťuje rozsah materiálnych škôd a BSK informovalo o situácii aj správcov okolitých budov.

Dnes začala zazmluvnená firma na údržbu majetku BSK s nevyhnutnými prácami ako je ukotvenie zvyškov strechy a to z dôvodu bezpečnosti, aby sa zabránilo jeho prípadnému pádu, ale aj znehodnocovaniu majetku BSK. Potom bude pokračovať odstraňovaním rozmetaných častí a strechu sa bude robiť na novo.

“Klienti boli troška vystrašení, ale všetci sú zdraví a bez ujmy na zdraví,” povedal riaditeľ DSS Rača Ján Kmeť.

"Prvoradé je zdravie a bezpečnosť našich klientov. Nič nie je dôležitejšie. Práve preto sme začali s okamžitým odstraňovaním škôd tak, aby nevznikli ďalšie," dodal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

O postupe prác bude Úrad BSK verejnosť informovať v najbližších hodinách.