Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

BSK: Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ do konca marca

03.03.2017

Šiesty ročník súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, má pred sebou ešte necelý mesiac, kedy sa čitatelia z materských, základných a stredných škôl môžu zapojiť do tejto obľúbenej súťaže. Tá odštartovala 1. februára 2017.
 
„Súťaž je obľúbená medzi žiakmi celého Slovenska, o čom svedčí množstvo zapojených  mladých čitateľov. Ten dôvod, prečo sa toho bratislavská župa zúčastňuje už šiesty rok, je veľmi jednoduchý. Priviesť deti k čítaniu, aby po knihách siahali častejšie, zlepšovali si slovnú zásobu a objavovali bohaté spektrum literatúry,“ ozrejmil bratislavský župan Pavol Frešo.
Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ spoločne organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a Raabe. Cieľom projektu je podpora čítania u detí a mládeže a vzbudenie ich záujmu o literatúru.
Mladí čitatelia môžu svoje práce do súťaže posielať do 31. marca 2017. Stačí ak pošlú krátky text o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili. Ďalej v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.
Čitatelia z materských, základných a stredných škôl súťažia o množstvo zaujímavých cien ako elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Najaktívnejšia škola získa odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre.