Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

BSK: Partnerstvá sú pre rozvoj kľúčové

30.05.2016

Bratislavský samosprávny kraj a hlavné mesto SR Bratislava budú 8. – 9. júla hostiteľmi 7. Európskeho samitu regiónov a miest. Jeho hlavnými témami je rozvoj kohéznej politiky a simplifikácia čerpania jej prostriedkov. To sa však dá len spoločnými silami všetkých zainteresovaných municipalít.
 
„Partnerstvo, nebojím sa povedať, že stále aj bratstvo, ktoré s Českou republikou máme sa prejavuje aj v každodennej koordinácii v Európskom výbore regiónov. Česká aj slovenská národná delegácia na problém s čerpaním eurofondov, neúmernou administratívnou záťažou, upozorňujú spoločne už dlho. Rovnako to bolo na minuloročnom samite  V4 a rovnako to bude aj na júlovom samite v Bratislave. Naším spoločným hlasom na bruselskej pôde je práve Petr Osvald,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.  
 
Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta sa v rámci návštevy mesta Plzeň stretol s predsedom českej delegácie v Európskom výbore regiónov Petrom Osvaldom. Témou pokračujúcich rokovaní Slovenskej a Českej národnej delegácie sú už dlhé mesiace problémy, s ktorými sa naše republiky stretávajú pri čerpaní eurofondov. Kohézna politika a zjednodušenie procesov pri čerpaní eurofondov budú aj témami 7. Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý bude v Bratislave 8. a 9. júla.
 „Je absolútne kľúčové, aby sa zjednodušilo čerpanie eurofondov pre žiadateľov zo všetkých krajín. Vďaka finančným prostriedkom z EÚ sa podarilo zrealizovať množstvo prospešných projektov pre obyvateľov Bratislavského kraja“, hovorí podpredseda BSK Martin Berta.