Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

BSK: ČSOB zimná bežecká séria už túto sobotu

02.03.2017

Prvý marcový víkend odštartuje už 5. ročník zimného behu - ČSOB zimná bežecká séria, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj. Každoročne sa ho zúčastňuje okolo 600 - 700 bežcov všetkých vekových aj výkonnostných kategórií, množstvo divákov a inak tomu nebude ani tento rok. Pripravené sú tri bežecké trate a pre tých najlepších ceny.
 
„Nielen jarné či letné bežecké podujatia sa v Bratislavskom kraji tešia veľkej obľube. Aj zimné mesiace v poslednom období spestrujú zimné behy. A tento jednoznačne prinesienevšedný športový zážitok nielen pre bežcov, ale aj pre divákov. Milovníci behu si tak určite prídu na svoje a bežci, ktorí sa pravidelne pretekov zúčastňujú si tak môžu porovnať svoje časy a prípadné zlepšenie medzi jednotlivými akciami,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Bežci piateho ročníka zimného behu - ČSOB zimná bežecká séria sa postavia na štart už túto sobotu 4. marca 2017 v Čilistove.Podujatie je určené najmä pre rekreačných bežcov z Bratislavy a Bratislavského kraja, pre deti, mládež i dospelých.
 
Svoju kondíciu si tak môžu preveriť súťažiaci na dvoch pretekárskych vzdialenostiach a to na 12 km a 6km trati. Na svoje si prídu aj detskí pretekári, pre ktorých je pripravený detský beh o 10:30 hodine. Štart 12km behu je naplánovaný na 11:00 hodinu a beh na 6km trati začína o 11:10 hodine
 
Všetci bežci, ktorí sa na podujatí zúčastnia, dostanú pamätnú medailu a tí najlepší budú ocenení. Samotné odovzdávanie cien sa uskutoční po skončení behov, ich vyhodnotení približne o 12:30 hodine v priestore cieľa priamo v areáli.