Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Brusel spoznal víno a umenie Malých Karpát a Južnej Moravy

01.10.2018
„Malé Karpaty sú najvýznamnejšou vinohradníckou oblasťou na Slovensku, nachádzajú sa tu najväčšie slovenské vinice s viac ako tisíc ročnou históriou. Obstoja v konkurencii so zahraničnými vínami a práve preto sme sa rozhodli odprezentovať ich v Bruseli a to s pomocou študentov z našej vinárskej školy v Modre,“ povedal na otvorení podujatia predseda Bratislavského kraja Juraj Droba. 
Jednou z top priorít pre Bratislavský samosprávny kraj je oblasť stredného školstva, podpora odborného vzdelávania a prepojenia s praxou. Práve preto sa podujatie konalo v spolupráci so strednými školami v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, konkrétne so Školou úžitkového výtvarníctva J. Vydru, Strednou odbornou ovocno-vinárskou školou z Modry a Strednou odbornou školou gastronómie a hotelových služieb z Bratislavy, ktorej žiaci pomáhali v Bruseli. Degustácia vín bola sprevádzaná ochutnávkou lokálnych produktov ako bratislavské rožky, ktoré napiekli študenti župnej školy alebo slovenské syry, ktoré sponzorsky poskytla Agrofarma Červený Kameň.. 
Podujatie zorganizovala kancelária Bratislavského kraja v Bruseli v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. 
„Naším cieľom je, aby sme do Bratislavského kraja pritiahli turistov z Belgicka. V tomto prípade nejde o kvantá turistov. Belgicko je malá krajina, ide však o zaujímavý profil turistu, ktorého baví gastronómia a víno, a vďaka tomu sa nám podarí dostať ho aj mimo Bratislavy. Navštívi malokarpatské vinice, prípadne niektoré z našich gastropodujatí. Z turisticko-destinačného pohľadu je pre nás zaujímavé práve letecké spojenie Brusel – Bratislava, ktoré by sme chceli doplniť okrem pracujúcich cestujúcich aj turistami,“ uzavrel riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.