Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Bratislavský Októberfest už dnes

06.10.2017

Bratislavský Októberfest dnes o 12:00 hodine otvoril brány všetkým milovníkom takéhoto podujatia, ale najmä milovníkom zlatistého moku. Vybrať si bude naozaj z čoho, pretože na Farjnorovom nábreží sa predstaví so svojimi pivnými produktami šestnásť regionálnych pivovarov. Okrem nich tu návštevníci nájdu aj viacero hosťujúcich pivovarov z iných častí Slovenska, Moravy a bavorského Mníchova. Chýbať nebude ani bohatý kultúrny program, gastro špeciality, FarmFes či župná zabíjačka.
 

„Postupným oživovaním tradícií a návratom k tomu, čo región dlhodobo ponúkal, sa nám darí kontinuálne zvyšovať návštevnosť kraja. Každému typickému produktu regiónu dávame vlastnú značku, či už je to husacina, jablká alebo tento víkend pivo,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Tretí ročník Bratislavského Októberfestu sa začne už dnes, v piatok 6. októbra, s oficiálnym otvorením o 15:00 hodine a potrvá do soboty, 7. októbra 2017, do večerných hodín. Tento rok sa uskutoční na novom mieste v Bratislave a to na Fajnorovom nábreží pri Starom moste a na parkovisku na Gondovej ulici. Aj aktuálny ročník je zameraný na prezentáciu malých a kočovných pivovarov Bratislavy a Bratislavského regiónu, ale na podujatie zavíta aj viacero hosťujúcich pivovarov z iných častí Slovenska, Moravy a bavorského Mníchova. Dokonca priaznivci zlatistého moku si prídu na svoje aj pri množstve pivných špeciálov vo fľaškách z celého sveta. Súčasťou bude aj Župná zabíjačka, FarmFest, ktorý predstaví lokálne farmárske regionálne produkty malých výrobcov ako aj pestrý hudobný program:

Piatok 6.10. 2017 
12:00 – 15:00 DJ RALF / punk, HC, indie
15:00 Oficiálne otvorenie 
15:15 – 17:00 GRAMOPHON BROTHERS shellack duo / foxtrot / tango / swing / jazz 
17:00 – 18:00 GULERVÁČ / fuck´n´roll
18:00 – 19:00 PARTYZÁNI / punk´n´roll
19:00 - 20:00 Mr. TEDDY and the SIDEKICKS / rockabilly
20:00 – 21:00 RAMONES Bratislava / punk´n´roll
21:00 – 22:00 KARPINA / bratislavská legenda punk rocku

Sobota 7.10. 2017 
12:00 DJ DIABLO / indietronica djs
15:00 TALKSHOW DJ´s / indie
16:00 TALKSHOW / indie pop
18:00 FRESH OUT OF THE BUS / indie
19:00 FISHFACE / nu metal
20:00 KING SHAOLIN / indie pop


„Tento rok, tak ako po minulé ročníky, bude zaujímavý najmä tým, že návštevníci tohto nášho festivalu môžu navštíviť a ochutnať tie najlepšie pivné špeciály, ktoré sa tu v regióne vyrábajú. Z pohľadu turizmu je pivo produktom, ktorý dokáže doplniť tú ponuku, ktorú Bratislavský región doteraz ponúkal. My sme v krátkej minulosti zaznamenali veľký rozmach malých remeselných pivovarov, čo nás teší. Treba povedať, že Bratislavský región ma jednu úžasnú vec a to kvalitu vody a keďže voda je jedným zo základných prvkov, ktoré v pive sú, tak môžeme povedať, že bratislavské pivo alebo pivo z Bratislavského regiónu má na to, aby sa stalo takým produktom, ktorý bude priťahovať sem do Bratislavy a Bratislavského regiónu stále viac a viac ľudí,“ povedal Lukáš Dobrocký, výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorý dodal, že „Bratislavský samosprávny kraj postupne oživuje pivo ako tradičný produkt regiónu. Tento produkt sa zdá byť strategickým pri význame pre cestovný ruch a pivná línia oslovuje tú mladšiu, ale aj staršiu generáciu, čiže oslovuje oveľa širšiu cieľovú skupinu. Preto si myslím, že Bratislavský Októberfest ako súčasť aktivít, ktoré bratislavská župa robí na promo tohto produktu, môže otvoriť dvere pre všetkých skeptikov, ktorí si nemyslia, že v Bratislave sa varí dobré pivo.“

Pivný festival sa v sobotu stane aj súčasťou ďalšieho vyhľadávaného podujatia Bratislavského regiónu Biela noc a návštevníkom ponúkne na ceste za svetelnými expozíciami príjemné osvieženie. Čiže s pohárom kvalitného piva si budú môcť vychutnať aj pohľad na vysvietený Starý most, ktorý je tiež zapojený do Bielej noci.

Organizátormi Bratislavského Októberfestu sú Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, Bratislavský okrášľovací spolok, Minipivovar.sk a spoluorganizátormi Bratislavský samosprávny kraj a mestská časť Bratislava – Staré mesto.